Recenzja klątwy śpiącej królewny


Film Klątwa Śpiącej Królewny powstał w 2016 roku na podstawie komiksu o tym samym tytule. Jego autorem jest Pearry Reginald Teo. Postanowił on unowocześnić popularną baśń dla dzieci autorstwa braci Grimm dodając wątki makabry. Obsada aktorska nie należy do tuzów dzisiejszego kina rodem z Hollywood. Oglądając film można dostrzec wiele niedokładności, dialogi są płytkie i czasem mało logiczne. Wpływ na całokształt filmu ma niewątpliwie niski budżet, jakim dysponował reżyser. Jego doświadczenie, a raczej brak jest aż nadto widoczny w wielu akcjach. W role głównych bohaterów wcielają się Ethan Peck i India Eisley. 

Fabuła czasem potrafi przyprawić o mdłości, a czasem wieje straszną nudą. Niektóre zachowania bohaterów wydają się mało sensowne, a dialogi często bywają długie. W niektórych momentach przerywają je jednak „straszne” sceny, których momentami próżno szukać. 

Główny bohater czyli Thomas Keiser otrzymuje w spadku ogromny dwór a wraz z nim pradawną klątwę, która sięga czasów wypraw krzyżowych. Jego zadaniem jest utrzymanie złych demonów w domu oraz wybudzenie przetrzymywanej od wieków w otchłani pięknej Briar Rose, która wiele razy mu się przyśniła. 

Cały film rozgrywa się w klimacie gotyckim połączonym z elementami fantasy.Biorąc pod uwagę względy gatunkowi film bardziej pasuje właśnie do rodzaju fantasy aniżeli do horroru. W powszechnej opinii krytyków można usłyszeć raczej marne oceny tej ekranizacji komiksu. Jest ona jednak chwalona za muzykę, która jednak została bardzo dobrze dobrana.


Kategoria: Filmy ostatnich lat


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>